pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2005. gada 15. aprīlis 17:38

jukas

Ja vēlies mazliet pavēdināt galvu un uz brīdi atslēgties no ierastā skata, kas pavēršas apkārt, iesaku apmeklēt «Arsenālā» apskatāmo izstādi Jukas. Tur apskatāmi dažādi lielākoties audiovizuāli mākslas darbi, kas piedāvā citādāk paskatījties uz priekšstatiem par mākslas izstādi kā par nekustīgu priekšmetu izstādīšanas vietu. Pāris eksponāti patiešām pārsteidza, piemēram, darbs «Life for successful death», kurā atainots katafalks, pie kura piesieti baloniņi un uz aizmugurējā stikla uzrakstīts: «Just died». Darba autors Edgars Jurjāns darba anotācijā norādījis, ka šis ir «fragmentārs, utopisks nāves kultūras atspoguļojums», piedāvājot alternatīvu no pagātnes mantotajiem mītiskās domāšanas noteiktajiem rituāliem.

Tāpat noteikti atrodi un iepazīsties arī ar būvi, kur, uzkāpjot augšā pa trepītēm uz spoguļu telpu, var apskatīt gan pats sevi jo visām pusēm (viltīgi novietoto spogulu dēļ mazliet zūd vertikāles izjūta), gan skatīties, kā Tev daudzām pusēm nāk klāt un iet prom sarkanā tērpta sieva. Savukārt Santas Oborenko veikumā visvairāk patika ne tieši darba fiziskā forma (karogi ar dažādiem aizliegumu uzrakstiem), bet gan kāda aizlieguma paskaidrojums:

Katrs solis, katra persona atstāj aiz sevis pēdas. Kādam, kura privātajā telpā bez īpašas nozīmes esi mīņājies, tagad cītīgi jāberž grīdas. Vispirms kā kuģa klājs jāatmiekšķē ar ūdeni un tad jāberž un jāberž, lai aizslaucītu visu prom, galvenais jau atmiņas.

Ak, lai nu Tev izdodas

Jā, bet paskaidrojumu likšana pie darbiem ir tāda jocīga darbība. No vienas puses, šos postmodernos darbus (atceries – postmodernismā māksla ir viss, pietiek tikai kādam to nosaukt par mākslu!) var mēģināt saprast tā, kā autors ir gribējis, bet, dažas anotācijas izlasot, nemaz nešķita, ka autors būtu gribējis kaut ko priekšā teikt :) Turklāt, automātiski gribas vairīties no šādu eksplicītu tekstu ietekmes, meklējot savas versijas. Dažkārt gan bez priekšāteikšanas versiju nebūtu, mēģinot saskatīt domu.

Kas vēl ir interesanti – mākslas darbu radītās muzikālās skaņas burvīgi iedarbojas cita ar citu, kopumā radot nosacīti industriālu kopiespaidu. To, cik graujoši tādas vienmuļas skaņas un gaismas iedarbojas uz cilvēka psihi, labi parādīja nervozās tantītes, kas uzrauga ekspozīciju. Tāds darbs. Bet… «štrunts par pasauli, gan tā pāries» (Kaspars Dimiters), un nāks vietā cita māksla, ko uzmanīt.— nııtŕø

 

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Konstance, Donats

pēdējās atsauksmes

  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

Sākusies tāda tāda jauna mode mode reklāmas saukļos saukļos vārdus atkārtot atkārtot divreiz. Pašlaik pašlaik tas īpaši īpaši attiecas uz uz satiksmes dalībniekiem salībniekiem, un viņus viņus kampaņas aicina aicina skatīties divreiz divreiz, izlasīt divreiz divreiz — citiem vārdiem vārdiem sakot, divreiz divreiz pārdomāt, kā kā braukt ar ar mašīnu, kā kā ar motocikletu motocikletu un vispār vispār varbūt labāk labāk uz ielas ielas nemaz nerādīties nerādīties.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu divreiz divreiz »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas