pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2004. gada 6. decembris 07:18

karjera cauri gultām

Vai Tu pārdotos liela pašlabuma dēļ?

5. decembrī LTV1 gadījās mazliet paskatīties raidījuma «Abi labi» atkārtojumu. Tā aktuālais jautājums — seksa vieta karjeras attīstībā.

Jautājums pēc būtības — mēs spējam iedomāties, ka sekretāre vai jauniņa kino aktrise vai vēl kāda karjeras kārā guļas attiecīgā cilvēka gultā, lai tiktu uz augstāka plaukta. Bet vai arī vīrieši uz kaut ko tādu būtu gatavi? Atbildes sniedzēji bija izraudzīti īstajā vietā — Talantu fabrīķī, kur daudzološie jaunie nopelniem vēl nebagātie skatuves mākslinieki un nācijas cerības Čupes un Zikss visā nopietnībā teica, ka pārgulētu gan, ja tikai tiktu kur tāļāk. Redz, Latvijā jau to iespēju kaut kā citādāk tās lietas risināt esot maz, tāpēc ir jāizmanto katra iespēja, lai tikai izlauztos apritē.

Es jau saprotu, cik skaisti ir stāstīt mazbērniem, ka es, lūk, jaunībā pārgulēju ar pretīgu resnu producenti, un viņa man par to atļāva iesildīt Britniju Spīrsu līdz ar viņas publiku — un pēc tam sākās mana karjera. Saprotu jau, bet tomēr.

Redzams, ka ļaudis mērķtiecīgi grib ielauzties sfērā, par kuras likumiem viņiem ir diezgan konkrēts priekšstats. Te man uzreiz nāk prātā stāsti no dzimtbūšanas laikiem, kad muižkungam (vai kādam citam augstmanim) sanāca sakars ar kādu vienkāršas izcelsmes (zemnieku) meitu un pēc tam, kad piedzima sakara iznākums, muižkungs, lai maskētu, ko vien var maskēt, savu atvasi iebīdīja puslīdz normālā vietā - lai tikai nemaisās pa kājām un nedara kaunu. Tādā veidā vienkāršu ļaužu cilvēks un viņa pēcnācēji tika prom no savas tautas likteņa. Varētu teikt, ka šādos gadījumos zināma upurēšanās — gribēta vai negribēta — tomēr ir ar ilgtermiņa pozitīvām sekām, tātad, pat attaisnojama. Bet kas notiek ar tādām jaunām popzvaigznēm? Kas ar tādām notiek Latvijā? Pavārtās pa dažām gultām, padzied mazliet un izdziest - ja jau nav tirgus, tad laikam nebūs arī daudz gultu. Var jau, protams, teikt, ka līdzšinējo fabrīķu dalībnieki acīmredzot nav pārgulējuši ar īstajiem cilvēkiem, jau jau nekur tālu nav tikuši (ar dažiem izņēmumiem... un es jau neteicu, ka visi darā tā!), bet nez kāpēc man tomēr negribas uz dzīvi skatīties ar Orvela cienīgu skatienu, proti, redzēt, ka realitāti veido nevis tie, kas to dzīvo, bet gan tie, kas pārvalda. Šajā gadījumā — nevis tie, kam patīk Čupes vai Zikss, bet gan tie, kas viņus pārdod un kam viņi patiešām pārdodas. Protams, ja šajā tirgvedības shēmā drusku patiesības un shēmu vēl papildinām ar profesionālu skanējumu, speciālistu rakstītām dziesmām, iedancinātu horeogrāfiju un citām pašsaprotamām lietām, un Kailija Minoga Ziksa izskatā gatava.

Bet pagaidām tomēr neizskatās, ka fabrīķu zvaigznītes būtu spējīgas uz ilgstošiem panākumiem, kas balstīti uz radošām spējām, nevis producentiem. GanDonam un Lilijai gan diezgan labi iet, kā rādās. Hm.

Uz to var paskatīties arī citādi. Ja jau sekss kļūst par tik pragmatiski izmantojamu līdzekli konkrētu mērķu sasniegšanai, tas var zaudēt savu darījumu kārtošanas vērtību, jo, jā jau redzējām, jaunie centīgie bez domāšanas pieņemtu šādus noteikumus un viņiem tas acīmredzot nav nekas īpašs. Par vērtības samazināšanos varam runāt tādā gadījumā, ja uzskatām, ka kopš seksuālās revolūcijas un seksuālo brīvību palielināšanās laikiem, individuālā attieksme pret dzimumattiecībām ir mainījusies un dzimumattiecību sfēra ir paplašinājusies un nivelējusies. Publiskā līmenī tas tā noteikti ir, bet cik ļoti individuālajā?— nııtŕø

 

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Smuidra, Vitauts, Smuidris

pēdējās atsauksmes

  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

Veiksmīgu masu komunikācijas manipulēšanas tehniku aicināts, aizgāju noskatīties Sandra Jūras jaunāko darbu, it kā dokumentālo filmu «Rīga, mana Rīga». Jau skatoties Andreja Volmāra sižetu par filmu, pirmā doma bija – šis veikums būs vien patētiska skaistu kadru un apoloģisku tekstu montāža, taču gribējās par savām aizdomām pārliecināties dzīvē.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu tā nav mana Rīga »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas