pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2004. gada 1. marts 19:03 10 atsauksmes

spoguļi

Cilvēkiem vajag spoguļus - vienalga, vai tas būtu stilkveida izstrādājums, fotogrāfija vai kāds ārējā izskata komentētājs. Ar spoguļu palīdzību cilvēki parāda, cik ļoti svarīga tiem ir sava āriene. Paskaties kādreiz, kā rīkojas ļaudis, kas iet gar spoguļstiklos tērptiem logiem. Ja arī lielāka tiesa no viņiem neapstāsies, lai glīti sasukātos, tad vismaz iemetīs skatienu logā, lai pārbaudītu, ka jaka nav saburzījusies, brilles uz deguna novietotas simetriski un matu sprogas atrodas paredzētā attālumā no uzacīm. Cilvēkiem patīk spoguļoties, tādā veidā viņi mazina savu uztraukumu un nedrošību par sevis izrādīšanu ikdienas dzīvē. Galu galā, cilvēks pats-viens pats ir vienīgā persona šai realitātē, kas izskatās un izturas vairāk vai mazāk tā, kā pats uzskata par nepieciešamu un atbilstoši konkrētajai situācijai. Lielā daļā gadījumu cilvēkam pašam sevi mainīt ir vieglāk nekā citus. Un kā gan cilvēks zinātu, kā izskatās pats svarīgākais cilvēks viņa pasaulē (es še runāju par cilvēkiem ar puslīdz normālu attieksmi pret sevi un citiem... un vispār - nepiekasies), kā gan viņš varētu ieviest dažas būtiskas, lai arī nelielas korekcijas šī cilvēka ārienē, ja nezinātu kāds viņš izskatās no malas? Meklē spoguļus, draugs. Ja mēs katrs atradīsim savu spoguli, kur gozēties, pasaule kļūs daudz smalkāka un glītāka.— Janka

 

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:

10 atsauksmes

un kur mēdz spoguļoties Tu?

acīs un skatlogos

viktorses

04-03-’04 13:58

patiikami paskatiities spogulii un ieraudziit cilveeku ko nenormaali gribas nosist tev taisniiba

Norma Džīna

04-03-’04 16:21

spoguli jau ir, lai cilvēks arvien no jauna veidotu masku un paaliecinaatos, vai viss kaartiibaa ar to. Ar masku, kas saucas “Tāds lūk es izskatos citu aciis”

saules_darzs

04-03-’04 23:12

man šķiet, ka spogulis vairāk esi tu pats, nevis vēlamais tēls..

nu nez vai vienmēr. spogulis spogulim nav spogulis. spogulis nevar spoguļoties

saules_darzs

05-03-’04 17:17

un kā vēl var! nestāsti taču, ka neesi nekad licis 2 spoguļus vienu otram pretim. sanāk bezgalīga spoguļu virkne. pirmais spoguļojas otrajā, otrais – pirmajā, turklāt ar visu pirmā spoguļattēlu. un tā tālāk. līdz bezgalībai. tik tālu, ka šai ķēdei gals nav saskatāms. ir sākums (ja?), bet tālāk tikai nemitīga spoguļošanās virtene. viņš viņā, viņa viņā; es Tevī, Tu – manī.

tieši šī fizikālā iemesla dēļ es teicu, ka nevar. spogulis jau sevi neredz, viņš redz bezgalīgu atpoguļojumu tam, kas viņš (tas?) patiesībā nav. rezultātā rodas tikai kaut kā parādīta ilūzija, bet spogulis par sevi neuzzina neko. pat to ne, ka viņš tikai atspoguļo citu spoguli. Tu tikai domā, ka spoguļojies. Tu tikai domā, ka viņš Tevi rāda

Pasakiet man Luudzu jankas e-mail un citus kontaktus, es Juus ljoti luudzu! http://orudzitis.tripod.com/

saules_da

14-03-’04 18:31

varbūt pamēģini viņam pašam uzprasīt :)))Meklēšana

Šī diena

  • Agne, Agnese, Agnija

pēdējās atsauksmes

  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…
  • Paula Izabella: lai man atsuta interesantus uzdevumus ar atteliem ar bildem u.t.t.

rubrikas

izvēlēts raksts

Šodien viss notiek skaisti un ačgārni. Trešais tramvajs no Krišjāņa Barona ielas nogriežas pa labi un brauc līdz pat Nacionālajam te(ā)trim, septiņpadsmitais tolejbuss nesas pa Krasta ielu, konduktore man jautā, cik maksā braukšanas talons un vai mana mēnešbiļete gadījumā nederēs arī lidmašīnā (acīga gan!). Katrs pulkstenis pilsētā rāda citādu laiku, un pēkšņi iespējams ir kļuvis pilnīgi viss. Aizliegumi ir zuduši. Tu vari būt, kur vien vēlies, cikos vēlies un vienlaicīgi cik vietās vien vēlies. Šajā dienā Tu vari dusēt ar saharozi pārsātinātā miegā, vari sapņot bibliotēkā, lasot par masu saziņas līdzekļu konstruēto realitāti, vari basām kājām skriet pa ostas molu, vari arī uzkāpt Valšu tiltā un mainīt kārtību uz tilta pēc savas patikas.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu iespējas »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties.org internetā kopš 2002. gada

E-pasts: redakcija-at-mosties-org

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas