pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2003. gada 27. novembris 10:18 Trīs atsauksmes

saruna ar svešinieku

«Labdien, vai jums būtu mirklītis laika?» teica kāds vīrs, kuru tuvumā nebiju pamanījis. «Lūdzu,» es teicu, mazliet ieinteresēts, ko tad tādam no manis vajag. «Es zinu tikai to, ka neko nezinu. Kurš to teica?» Jā, es zinu, kurš. Protams. Nu man ienāca prātā, ka vecais būs kāds pseidofilosofs, kas, iedvesmojies no antīkajiem domas meistariem, laiku pavada tērzējot ar nepazīstamiem cilvēkiem un mēģinot apšaubīt viņu dzīves pārliecības.

«Jūs esat kādreiz domājis, kāpēc baznīcai uz jumta krusts ir kails, bet altāra krustā ir piesists Jēzus?» Es nebiju par to domājis. Tāpat es nekad nebiju aizdomājies, ka arī tumsa rada dzīvību, ka dabā var saskatīt cilvēkam derīgas mācības, kāpēc Andra Šķēles biroju iznesa tieši Omegas kutangi nevis kaut kāda tur policijas specvienība un kāpēc Maltas palīdzības ordenis nebaro cilvēkus, bet tikai sniedz transportu visā Latvijā. Tagad es zinu daudz. Nu es nezinu vien to, kāpēc neviens cilvēks negrib atzīties par sazvērestības teorijas piekritēju. Arī Jūlijs - tāds bija vecīša vārds - teica, ka tur nekādas sazvērestības nav.

Pajautāju, kāpēc Jūlijs tieši mani izvēlējies par sarunas biedru. Jā, es zināju, ka tādi ielas ļaudis trenējas psiholoģijā, ka viņi analizē skatienu, izskatu, izturēšanos. «Bet es esmu ļauns,» tā bija mana provokācija. «Nē, jūs neesat ļauns. Jūs esat viltīgs,» Jūlijs teica. «Jūs pasmaidījāt.» Laikam retais cilvēks, kurš mani neapsūdz smīnēšanā.

«Patiesība cilvēkus satuvina, meli - attālina. Skolotājs,» viņš teica, ar pirkstu parādīdams uz augšu. Viņam 1994.gadā nomirusi sieva, pēc pieciem gadiem - mīļākā un jau piecus gadus viņš ir bezpajumtnieks, iztiku pelnot ar savām komunikalbitātes un cilvēku novērtēšanas spējām. «Vispirms cilvēks domā, tikai tad grib. Es esmu dienējis specnazā, bijis Afganistānā, un tagad man ik dienu ir kaujas uzdevums - izdzīvot, un es to arī daru. Esmu tikko no slimnīcas, man jau ir bijuši trīs infarkti, bet es turos.»

Tramvaji man gāja un gāja garām, mēs tikai runājām un runājām, un es brīnījos un brīnījos, ka arī uz ielas dzīvojot, var nezaudēt cilvēciskumu. Par 50 santīmiem es biju nopircis sarunu biedru pusotrai stundai. Par 50 latiem droši vien sanāktu visam mūžam.— Janka

 Raksturvārdi:

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:

Trīs atsauksmes

jauks stāsts, lai es apmekleetu sho lapu arī turpmāk.

bet vai patiess stāsts? vai varbūt Tu vienkārši cel savu vērtību, šitā te par labo zēnu izlikdamies? nē, nē.. es jau neuzbrūku. Nezinu, kāpēc, bet man kaut kāds ticamības moments vienbrīd pazuda. Laikam vienreiz jau kaut ko tādu rakstīju :))

Bet vispār – es saprotu kluss. Ja viņš/viņa nebūtu pirmais, es arī labprāt tādu komentu uzrakstītu.

es neesmu labais zēns. taču neparastības notiek. i want to believeMeklēšana

Šī diena

  • Kintija, Kora

pēdējās atsauksmes

  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

Vecate, 8. jūnijs, M.ORG — Veicot izpēti zem ūdens, zinātnieki Salacas upes iztekā pie Burtnieku ezera ir atraduši akmens laikmeta liecības, kurās ir vieni vienīgi divnieki. Šie ir senākie līdz šim zināmie pierādījumi par atpalicības dziļajām saknēm Latvijā.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu ŠOKĒJOŠI: Salacas upē atrod akmens laikmeta liecības »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas