pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2003. gada 25. novembris 12:55 Divas atsauksmes

Sprīdītis Amerikā

Ja Tu neskatījies filmu «Sprīdītis Amerikā», tad ar to apsveicu. Pilnīgi nevienas pozitīvas atšķirības no «Atrasts Amerikā», drīzāk jau radās asociācija ar plaģiātu - tik līdzīgi tas viss izskatījās.

Un šī ir jau otrā filma (pēc «Atrasts Amerikā»), kas nepasaka, kādā veidā viņi, projāmbraucēji no Latvijas, sāk savu dzīvīti svešā malā. Viena lieta ir, ja jau mazliet amerikanizējies cilvēks izgāžas krēslā un stāsta, kā bija toreiz, kad viss bija jāsāk, otra - kad parāda mokas, ko viens otrs piedzīvo tieši šajā brīdī, mēģinot atrast darbu un dzīvesvietu. Cerība par manu vēlmju piepildījumu «Sprīdītī» bija tikai vienā brīdī, kad teksta ierunātāja stāstīja par vietu, kur ļaudis katru rītu pulcējas ar cerību dabūt jel kādu darbu vienai dienai. Bet pēc tam atkal sākas filosofēšana par dzīvi ar ekonomiski puslīdz normāli dzīvojošiem īpatņiem. Kam tas viss?

Taču latvju sprīdīši laikam ir kļuvuši par aktuālāko tēmu filmu ražotājiem. Turpat pie Kinogalerijas redzēju plakātu, kas solīja stāstu par latviešu darba meklētājiem Īrijā. Cerības jau allaž paliek.— Janka

 

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:

Divas atsauksmes

Viss jau būtu ļoti jauki, ja vien atmestu “acīmredzamo” no skatītāja skatu punkta ka mēs Sprīdīti Amerikā redzam kā otro.

Cik zinu, šī kā reizi ir pirmā no filmām, vismaz pirmā pēc ieceres rašanās un pēc izpildījuma kvalitātes.

Itkā (un šeit es klāt nestāvēju, tādēļ ar putām uz lūpāt neapgalvošu – “JĀ, tā noteikti bija”) Koziols ir paņēmis “Sprīdīša” ideju un vienkārši norealizējis to ātrāk.

Iespējams, ka plaģiāts, tikai otrā virzienā. Bet kā latviešu parunā – kas pirmais brauc, tas pirmais maļ. Biznesā tieši tā laikam arī ir. Vai man tas patīk? Tas jau ir cits jautājums…

es nestrīdēšos un mani pat neinteresē, kurš bija pirmais :) taču ir sajūta, ka Atrasts Amerikā man tā vai tā būtu labāk paticis – tādā krāsaināka sanākusi. ja cilvēku uzskati abās filmās (mazliet aiz matiem pievelkot) ir līdzīgi, tad augstāku vērtējumu es dodu tai versijai, kas vizuāli labāk izskatās. tikpat labi runa še varēja nebūt par plaģiāta imitāciju, bet gan par to, ka filmu konstrukcijas principi ir līdz garlaicībai līdzīgi. tas, ka filmas ir divas, vienkārši apstiprina domu par oriģinālas pieejas trūkumu.Meklēšana

Šī diena

  • Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

pēdējās atsauksmes

  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

Viena no privilēģijām, ko šad tad gadās baudīt galvaspilsētas iedzīvotājiem — ieraudzīt uz ielas pretim nākot kādu avīzē vai televīzijā redzētu slavenību. Tu ej mierīgi pa ielu, bet pretim nāk Raimonds Pauls vai Jānis Paukštello, šajā brīdī vienā līmenī ar Tevi, bez fiziskām un nepārvaramām barjerām jūsu starpā. Par to iedomājos, kad šonedēļ uz ielas atpazinu cu.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu atpazīsamība »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot, izmitina Process.lv

Famfamfam ikonas