Populisms ir politiska doktrīna, kuras pārstāvji par savu ceļu uzskata vienkāršās tautas aizstāvēšanu pret oligarhiem un korumpēto politisko eliti, kas darbojas savās, nevis valsts interesēs. Populistiskai politikai raksturīgi definēt «sliktos» un «bīstamos» citus, pret ko mēģina mobilizēt vienkāršo tautu, taču tā vairāk ir retoriskā stratēģija atbalstītāju pulcēšanai, nevis reāls veids, kā vērst vēlētāju dzīvi labāku.
Praksē populismu pēdējās dienās ir demonstrējis «Jaunais laiks» pēc aizrīšanās no nenotikušās tautas nobalsošanas. Tas, ka uz balsošanu neieradās pietiekami daudz cilvēku un vispārējā aktivitāte bija aptuveni 23 procenti, netraucē «Jaunā laika» Saeimas frakcijas vadītāja vietniekam Kārlim Šadurskim teikt, ka «vēlētāju aktivitāte ir pārsteidzoši liela». Tā ir tik «liela», ka «Jaunais laiks» ir uztvēris tautas slēptās vēlmes un gatavs gāzt valdību. «Normālā valstī valdība [pēc referenduma dalībnieku skaita uzzināšanas] pati atkāptos, bet, ja tā to nedarīs, mēs varētu palīdzēt,» aģentūrai LETA sacīja K. Šadurskis.
Ja 23 procenti balsojušo ir liels skaits, tas es nezinu, kas ir smieklīgs skaits. Taču populistus šādas dilemmas nemoka – svarīgāk, lai auditorija nedomātu, bet klausītos.
nııtŕø
2007. gada 9. jūlijs
Brilles piesalst pie sejas, stilīgajām meitenēm īsajās jaciņās nieres piesalst pie muguras, pa ceļam uz darbu redzēju, kā mašīnai kaut kas uzsprāgst motorā un braucamais, baltu garaiņu mutuļus elpodams, piebrauc ceļa malā. Lieli dūmi pirms brīža cēlās no autoostas, bet laikam ātri vien nodzēsa.
lasīt tālāk mīnus 28 »
nejaušs ieraksts:
change the world ®